Новини 2018-03-20 21:20

Аваков та посол Італії обговорили справу заарештованого нацгвардійця Марківа

Під час зустрічі міністр зазначив, що італійська сторона так і не відгукнулася на пропозицію про створення спільної слідчої групи з метою ефективнішої взаємодії у зборі необхідних доказових матеріалів, пошуку і допиті свідків

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде ла Чечілія мали зустріч у вівторок, 20 березня, де розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію навколо заарештованого в Італії військовослужбовця Національної гвардії Віталія Марківа, підозрюваного у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі.

 

Про це повідомила прес-служба МВС.

 

 

"А.Аваков і Д. ла Чечілія обговорили факт завершення досудового розслідування у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Міністр нагадав, що італійська сторона так і не відгукнулася на пропозицію про створення спільної слідчої групи з метою ефективнішої взаємодії у зборі необхідних доказових матеріалів, пошуку і допиті свідків", - зазначили у повідомленні.

 

Також у прес-службі написали, що Аваков наголосив, що Марків непричетний до трагічної смерті італійського фоторепортера Роккеллі. Та що управління СБУ в Донецькій області надалі розслідує обставини смерті А.Роккеллі та Андрія Миронова, які загинули 24 травня 2014 року в Андріївці неподалік Слов'янська.

 

Глава МВС і посол обговорили також можливості розширення двосторонньої співпраці та протидію організованій злочинності.

 

"Ми розраховуємо на продовження конструктивного співробітництва та активну підтримку Італією наших зусиль у реформуванні цивільного сектора безпеки нашої держави", - зазначив Аваков та додав, що з огляду на сучасні виклики і загрози Україна та Італія мають посилити двосторонній формат взаємодії, зокрема обмін оперативною інформацією.

 

Він також висловив сподівання, що Італія і надалі підтримуватиме та посилюватиме заходи і санкції проти Російської Федерації у відповідь на її агресивні дії проти України.

 

Посол, у свою чергу, запевнив главу МВС, що Італія підтримує Україну на шляху реформ.

 

Нагадаємо, у липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

В італійській в'язниці Роман Марків перебуває останні 9 місяців. Час від часу на його підтримку у Києві відбуваються акції. Зокрема у середу, 7 березня, відбулася акція підтримки бійця.

 

Також 14 березня близько 50 представників та добровольців батальйону  Кульчицького прийшли під будівлю посольства Італії в Києві, вимагаючи справедливого суду для Марківа. 

 

 

 

 

схожі новини