Новини 20:54

Скандал із Facebook. В уряді США підтвердили розслідування щодо витоку даних

У FTC зосереджується на питаннях, чи порушував Facebook зобов'язання від 2011 року щодо обробки особистих даних користувачів, які були передані компанії Cambridge Analytica.

Федеральна торговельна комісія США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. Про це в понеділок, 26 березня, пише Bloomberg.

 

"FTC прагне використовувати всі свої інструменти рішуче та повною мірою для захисту приватного життя споживачів", – заявив в.о. директора Бюро захисту прав споживачів Федеральної торговельної комісії США.

 

Зазначається, що у FTC зосереджується на питаннях, чи порушував Facebook зобов'язання від 2011 року щодо обробки особистих даних користувачів, які були передані компанії Cambridge Analytica без відома самих користувачів.

 

"Федеральна торговельна комісія дуже серйозно ставиться до недавніх публікацій ЗМІ, які викликають значні занепокоєння щодо практики конфіденційності Facebook", – наголосив керівник урядового відомства США.

 

Згідно з повідомленням, на тлі відповідних заяв акції компанії Facebook продовжили падіння. Станом на першу половину дня (26 березня) вони знизилися ще на 6%, досягши рівня $149,84 (до цього їхня ціна сягала $189).

 

Раніше у FTC відмовлялися коментувати інформацію щодо розслідування.

 

Нагадаємо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

21 березня ЗМІ повідомили, що Федеральна торговельна комісія (FTC) США проводить про перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. Зазначалося, що FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року. 

 

Крім того, 23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica.

 

25 березня очільник Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

схожі новини