Новини 22:15

У Британії відреагували на видворення низкою країн російських дипломатів

Мей зазначила, що у червні 2018 року глави МЗС країн Євросоюзу мають відзвітувати щодо відповідного питання.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила, що країни, які повідомили про ивдворення російських дипломатів, направили Москві сигнал про неприйнятність її зовнішньої політики. Про це вона сказала в понеділок, 23 березня, виступаючи в палаті громад.

 

"І разом ми направили сигнал, що ми не терпітимемо постійні спроби Росії насміхатися над міжнародним правом і підривати нашу міжнародну безпеку", – наголосила Мей.

 

За її словами, у червні 2018 року глави МЗС країн Євросоюзу мають відзвітувати щодо відповідного питання.

 

"Європейські країни також діятимуть, щоб зміцнити здатність протистояти хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам, а також нарощувати потенціал проти гібридних загроз", – додала британський міністр.

 

Крім того, міністр оборони Британії Гевін Вільямсон заявив, що світ об'єднався навколо позиції Лондона щодо отруєння колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля. Вільямсон наголосив, що терпіння світової спільноти щодо дій президента РФ Владіміра Путіна вже закінчується.

 

"Терпіння світу щодо до президента Путіна і його дій вже закінчується, і те, що і країни-члени НАТО, і країни Євросоюзу висловили підтримку Сполученому Королівству... Я насправді думаю, що це найкраща відповідь, на яку ми могли розраховувати", – додав він.

 

Нагадаємо, 26 березня низка країна заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія - одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія - одного дипломата РФ; Албанія - двох; Іспанії видворяє двох російських дипломатів; Угорщини - одного.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.й

схожі новини