Новини 17:12

У НАТО вирішили вислати російських дипломатів

Столтенберг оприлюднив рішення Альянсу щодо спільної відповіді РФ на використання військової отруйної речовини на території Великої Британії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Північноатлантичний альянс вирішив позбавити акредитації сімох дипломатів з російської місії, ще трьом – відмовили у видачі акредитації. Про це він у вівторок, 27 березня, повідомив у штаб-квартирі НАТО.

 

Так, Столтенберг оприлюднив рішення Альянсу щодо спільної відповіді РФ на використання військової отруйної речовини на території Великої Британії.

 

"Я, за нашим спільним рішенням, відкликав акредитацію сімох дипломатів, а також відмовив у заявках на акредитацію ще трьох", – заявив генсек.

 

За його словами, у Альянсі діє обмеження на величину російської місії, а саме – РФ мала право акредитувати в штаб-квартирі до 30 працівників. Зазначається, що в НАТО вирішили, що цю кількість необхідно зменшити.

 

"Максимальна кількість співробітників місії РФ зменшена на 10 осіб, до 20 осіб", – заявив він, наголосивши, що це також є частиною дипломатичних санкцій проти РФ.

 

Варто зауважити, що після анексії Криму кількість працівників місії Росії при НАТО вже було зменшено.

 

Зазначається, що зараз в постійному представництві Росії при НАТО акредитовано 14 дипломатів та шість працівників військової місії з дипломатичним статусом. Посади постпреда та головного військового представника – вакантні.

 

Нагадаємо, 26-27 березня низка країн у солідарності з Великою Британією заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія - одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія - одного дипломата РФ; Албанія - двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата, Австралія вишле двох російських дипломатів; Македонія - одного; Молдова оголосила трьох дипломатів Росії персонами нон грата.

схожі новини