Новини 2018-03-27 20:04

"Справа Веджіє Кашка". Адвокат повідомив про стан здоров'я Дегерменджі та Аметова

Крім того, Семедляев разом з адвокатом Емілем Курбедіновим відвідали в СІЗО Нарімана Мемедемінова та Мемета Белялова.

Адвокат Эдем Семедляев повідомив, що в фігуранта так званої "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, якого незаконно утримують у СІЗО в окупованому Криму, розвивається пневмонія. Про це у вівторок, 27 березня, правозахисник написав на своїй сторінці в Facebook.

 

"Здоров'я Бекіра Дегерменджі викликає серйозні побоювання. На превеликий жаль, у нього розвивається пневмонія. Він потребує кваліфікованої медичної допомоги, надання якої в катівнях СІЗО не представляється можливим. Нами неодноразово дана проблема була озвучена і оскаржена, проте ситуація залишається незмінною", – повідомив Семедляев.

 

За його словами, ще одного фігуранта "справи" Казіма Аметова в СІЗО погіршується зір.

 

"Він страждає високим артеріальним тиском, а також останнім часом у нього різко погіршився зір. На жаль, при обранні запобіжного заходу, суди не беруть до уваги дані важливі аспекти", – наголосив адвокат.

 

Крім того, Семедляев разом з адвокатом Емілем Курбедіновим відвідали в СІЗО громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова та фігуранта "справи кримських мусульман" Мемета Белялова.

 

Як повідомлялося, 14 лютого так званий Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід у вигляді арешту фігурантам "справи Веджіє Кашка" Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Казіму Аметову та Руслану Трубачу до 15 травня. 

 

Нагадаємо, 23 листопада російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.

 

Додамо, 23 березня в окупованому Криму підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова до 16 травня 2018 року. За день до того 22 березня в будинку Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі.

схожі новини