Новини 2018-03-29 15:53

Апеляційний суд відмовив Савченко у відводі колегії суддів

Клопотання про те, щоб депутатка сиділа поруч зі своїми захисниками на час розгляду апеляційної заяви задовольнили.

Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання народного депутата України Надії Савченко у відведенні колегії суддів Апеляційного суду, який розглядає скаргу на рішення Шевченківського районного суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Відповідне рішення 29 березня оголосив головуючий суддя Ігор Паленик.

 

"Колегія суддів ухвалила: відмовити у задоволенні заяви підозрюваної Савченко про відвід суддів Паленика, Глиняного, Масенка", - оголосив Паленик.

 

Після цього адвокат депутатки Дмитро Бугай подав клопотання про те, щоб Савченко сиділа поруч із своїми захисниками на час розгляду апеляційної скарги. Це клопотання суд задовольнив.

 

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва в п'ятницю, 23 березня, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. 

 

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.