Новини 2018-03-30 20:41

Bloomberg: ФСБ Росії склала список на ліквідацію восьми осіб, які живуть у Британії

За даними видання, у списку було ім'я Скріпаля, а також ще кількох перебіжчиків та засновника інвестфонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

Федеральна служба безпеки РФ склала перелік з восьми осіб, що проживають у Великій Британії, яких планують ліквідувати російські спецслужби. Про це повідомив колишній агент КДБ, який у 1998 році втік до Британії і використовує вигадане ім'я Боріс Карпічков, передає Bloomberg.

 

Як зазначається, про відповідний список Карпічков дізнався в лютому 2018 роки від свого друга з російської спецслужби.

 

За даними видання, крім Карпічкова, у списку було ім'я Скріпаля, а також ще кількох перебіжчиків та засновника інвестфонду Hermitage Capital Management Білла Браудера, який звинувачує російську владу в убивстві юриста Сєргєя Маґнітського.

 

Згідно з повідомленням, чоловік, який називає себе Карпічков, у 1980-і роки був майором КДБ і до розпаду СРСР працював в Латвії, а потім він став інформатором ЦРУ та втік з секретними документами.

 

Нагадаємо. 29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. 

 

23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

схожі новини