Новини 2018-04-03 13:55

Рада провалила голосування щодо скасування е-декларацій для антикорупціонерів

Крім того, парламент не зміг включити до порядку денного два законопроекти про відтермінування декларування для активістів.

Верховна Рада у вівторок, 3 квітня, відхилила два законопроекти щодо скасування  обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

Так, за законопроекти №6271 та №6674 проголосували 156 та 157 народних депутатів відповідно.

 

Нардепи чотири рази голосували за повернення, а також по два рази – щодо повторного першого читання та повернення суб'єкту законодавчої ініціативи. Однак обидва закони було відхилено.

 

Крім того, Рада не змогла включити до порядку денного два законопроекти про відтермінування декларування для антикорупціонерів.

 

''Це повна невідповідність між тим що ми говоримо на ефірах і як голосуємо у залі'', – заявив голова парламенту Андрій Парубій.

 

 

Як повідомлялося 24 березня, Європейський Союз висловив незадоволення, що український парламент не скасував обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів.

 

Нагадаємо, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

 

Як повідомлялося, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.

 

Окрім цього, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації.