Новини 20:46

У США засудили першу особу у справі про втручання РФ в американські вибори

Нідерландського юриста ув'язнили на 30 днів.

У вівторок, 3 квітня, у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення.

 

Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера.

 

Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.

 

За федеральними принципами винесення вироку, ван дер Зваану загрожувало від 0 до 6 місяців ув’язнення. Його адвокати наполягали на тому, щоб він сплатив штраф та виїхав з країни. Проте американський окружний суддя, посилаючись на потребу застерегти інших від брехні у розслідування міжнародного значення, сказав, що ув’язнення було необхідним.

 

Ван дер Зваан, за даними прокуратури, причетний до таких гучних справ, як процес над колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко у 2012 році. Саме ван дер Зваан допомагав готувати юридичні документи для засудження Тимошенко.

 

Крім того, він кілька років захищав інтереси екс-президента України Віктора Януковича. А до того - працював з українським бізнесменом Геннадієм Боголюбовим.

 

Раніше повідомлялося, що спеціальний прокурор Сполучених Штатів Америки Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у президентські вибори США, виявив зв'язок екс-працівника кампанії Дональда Трампа Річарда Гейтса, який був бізнес-партнером політтехнолога Пола Манафорта, з колишнім російським розвідником під час президентської кампанії.

схожі новини