Новини 2018-04-12 15:49

Прем'єр Молдови заявив, що РФ повинна вивести свої війська з Придністров'я

Водночас Філіп зазначив, що Кишинів є надійним партнером Києва.

Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що Росія повинна вивести свої війська з території Придністров'я, оскільки це сприяє подальшій деградації ситуації та дезінтеграції Молдови. Про це він повідомив у четвер, 12 квітня, під час 11-го Київського Безпекового Форуму у Києві, передає кореспондент Тижня

 

"Незаконна військова присутність в країнах не призводить до мирного врегулювання конфлікту. Навпаки, це заохочує деструктивні сили продовжувати свої плани з відриву шматків території країни. Саме тому ми постійно вимагаємо і просимо виведення російських військ з території Молдови, а також трансформації нинішньої операції у Придністров'ї у міжнародну цивільну місію з міжнародним мандатом, будучи впевненим, що це створить належне підґрунтя для розв'язання Придністровського конфлікту через переговори", – заявив Філіп.

 

Водночас він підкреслив, що нинішнє безпекове середовище в регіоні Східної Європи "знаходиться під впливом постійних змін, які самі по собі вже генерують нові виклики і загрози".

 

"Ці виклики і складнощі по новому визначають концепцію безпеки. І порядок денний безпеки має базуватися на новому підході до асиметричних та неконвенційних ризиків, які, з іншого боку, потребують нової природи міжнародної солідарності", – повідомив прем’єр Молдови.

 

Він наголосив, що на сьогодні традиційні загрози не скоротилися, але також виникли нові, гібридні загрози, кіберзагрози.

 

"Традиційні загрози, такі як військові, все ще існують. Ми їх бачимо також в Республіці Молдова, тому що на нашій території є російські війська. Такі загрози є актуальними для всієї Східної Європи. Такі "гарячі точки", конфлікти, присутність іноземних військ, які незаконно знаходяться на чужій території, несуть таку загрозу, що політика конфронтації буде лише нарощуватися", – зазначив Філіп.

 

За його словами, Кишинів є надійним партнером Києва та "буде підтримувати усі зусилля України з подолання кризи на Донбасі та політико-дипломатичного врегулювання проблеми Криму для того, щоб забезпечити мир та територіальну цілісність України, її суверенітет".

 

"Республіка Молдова засудила і зараз засуджує незаконну анексію Криму і вона підтримує зусилля України з врегулювання кризи на Донбасі, як це передбачають Мінські угоди", – додав Філіп.

 

Як повідомлялося, влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки збитків від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

схожі новини