Новини 2018-04-14 12:34

Удар коаліції по Сирії. Усе, що відомо на даний момент

Тиждень.ua зібрав усю інформацію про ракетні удари по Сирії, яка відома на даний момент.

У суботу, 14 квітня, США разом з Великобританією і Францією нанесли точкові ракетні удари по Сирії. Відповідну заяву зробив американський президент Дональд Трамп.

 

Великобританія і Франція випустили по Сирії понад 100 крилатих ракет і ракет класу "повітря - земля". 

 

Атака була спрямована на знищення трьох цілей.

 

Першою ціллю був науково-дослідний центр в районі Дамаска, у якому розроблялась хімічна зброя; другою - сховище хімічної зброї в Хомсі; третьою -  сховище хімічної зброї та командний пункт.
 

Білий дім обґрунтував удар США і союзників по Сирії і звинуватив у застосуванні хімзброї Росію, нагадавши також про інцидент з отруєнням Скрипалів у Солсбері.

 

Єнс Столтенберг заявив, що в НАТО підтримують дії Сполучених Штатів Америки, Великої Британії та Франції щодо ракетних ударів по лабораторіях хімічної зброї в Сирії.

 

За інформацією сирійського державного агентства SANA, внаслідок попадання ракети США і їх союзників по складу військової армії неподалік від Хомса щонайменше троє мирних жителів постраждали.

 

В свою чергу російські ЗМІ повідомляють про більшу кількість постраждалих, а саме про шестеро мирних жителів з осколковими пораненнями.

 

Франція, яка разом із союзниками завдала ракетні удари по Сирії, назвала їх  "легітимними і обгрунтованими" діями. Про це сказав глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Франції Жан-Ів Ле Дріан в ході прес-конференції в Єлисейському палаці.

 

Глава Пентагону Джим Меттіс на брифінгу заявив, що "це був разовий залп" і ніяких додаткових ударів по Сирії не планується. 

 

За словами Меттіса, союзники потрапили в "сирійську інфраструктуру хімічної зброї" в результаті "більш жорсткого удару", ніж в 2017 році. Він також заявив про відсутність втрат з боку військових США, Британії та Франції внаслідок удару.

 

Окрім цього, за словами Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Джозефа Данфорда, військове командування США використовувало так звану "деконфліктну" лінію зв'язку з Росією напередодні початку операції проти Сирії, але не розкрило, які саме об'єкти стануть мішенню для ударів сил коаліції. 

 

Як повідомлялося, США спільно з Великою Британією і Францією почали операцію проти Сирії.

 

Згодом, в МЗС Росії прокоментували удари США, Великобританії і Франції по Сирії.

 

За словами посла Росії в США Анатолія Антонова, такі дії є реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.