Новини 2018-04-19 18:57

Держзрада Януковича. Адвокати екс-президента зірвали судові дебати

Під час засідання суддя оголосив про перехід до стадії судових дебатів.

У четвер, 19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання. Про це у залі суду оголосив суддя Владислав Дев’ятко.

 

"Суд ухвалив, враховуючи закінчення розгляду усіх доказів, перейти до стадії судових дебатів", - сказав суддя.

 

Після цього суддя надав слово у дебатах стороні обвинувачення, зазначивши, що стороні захисту буде надано час для підготовки до дебатів.

 

Сторона захисту заявила, що "суд не бажає їх слухати". Після промови адвокати самовільно покинули залу судових засідань.

 

"Сторона захисту самовільно залишила зал судових засідань. Я вимушений припинити Вашу промову, прокурор. Я вимушений зробити повідомлення про те, що якщо захисники не прибудуть на наступне засідання, то суд вимушений буде просити призначити адвоката із Центру безоплатної правової допомоги. 25 та 26 квітня дійсно були заплановані засідання. 3 та 4 травня - дати наступного судового засідання. Ми або дочекаємось адвокатів пана Януковича або вимушені будемо призначити безоплатного адвоката", - зазначив суддя Дев'ятко.

 

Відомо, що суд планував проводити судові дебати по справі 18 та 19 квітня. Однак через неявку адвокатів на минулі засідання дата дебатів була перенесена. Так, адвокати стверджували, що відбували у відрядження до РФ для вручення повісток на допит свідкам.

 

Суддя  підкреслив, що загалом адвокати зірвали вже 11 засідань.

 

Як повідомлялося, 18 квітня в Оболонському суді Києва народний депутат Михайло Добкін дав свідчення у по справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, зокрема розповів про візит Януковича до Харкова в 2014 році. 

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.