Новини 10:08

Розвідку Сполучених Штатів вперше очолила жінка

Мова йде про Джину Гаспел.

Заступник директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Сполучених Штатів Америки Джина Гаспел призначена на посаду виконуючого обов'язки директора ЦРУ. Про це йдеться на сайті управління.

 

Зазначається, що вона стала першою жінкою на чолі ЦРУ.

 

"Для мене велика честь очолити ЦРУ у цей критичний час. Поки ми проходимо цей перехід, я попросила працівників ЦРУ залишатися зосередженими на нашій життєво важливій ​​місії і зробити все можливе, щоб надавати дані розвідки, необхідні нашим політикам для збереження сили і безпеки Америки", - наголосила вона.

 

Гаспел прийшла на роботу до ЦРУ в 1985 році. Вона обіймала ряд високих посад, у тому числі працювала заступником директора Національної Секретної служби, яка проводить таємні операції по всьому світу. Згодом вона була призначена начальником штабу Хосе Родрігеса, який очолював Центр боротьби з тероризмом ЦРУ. У лютому 2017 року Трамп призначив її заступником директора ЦРУ. Пізніше кілька членів Сенатського розвідувального комітету закликали президента США переглянути призначення Гаспел на дану посаду через її причетність до програм тортур в ЦРУ. Так, очільниця брала участь у несанкціонованому знищенні відеозаписів на опитуваннях ЦРУ, які засвідчили, що управління використовує тортури проти двох затриманих ЦРУ.

 

Нагадаємо, 26 квітня сенат США затвердив кандидатуру Майка Помпео на посаду державного секретаря. Очільника підтримали 57 сенаторів.

 

Згодом Майк Помпео склав присягу та офіційно став державним секретарем США.

 

13 березня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп призначив на посаду нового директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Джину Гаспел. Зазначається, що раніше Гаспел була заступником екс-директора ЦРУ Майка Помпео, який займає місце держсекретаря США. Наголошується, що Гаспел та Помпео довгий час працювали разом, тому "створили велику взаємну повагу".

 

Раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звільнив з посади державного секретаря Рекса Тіллерсона.

схожі новини