Новини 11:22

Лівійський уряд заявляє, що ціллю літаків НАТО був Каддафі

У лівійській столиці Тріполі було чутно потужні вибухи по тому, як над містом пролетіли літаки НАТО. Одразу після цього на деякий час припинили мовлення три лівійські державні телеканали. Лівійський уряд в офіційному повідомленні твердить, що ціллю Альянсу був лідер країни Муаммар Каддафі.

Пожежники продовжують роботу у постраждалому внаслідок ударів з повітря будинку. Туди ж через кілька годин після атаки привезли іноземних журналістів. Неназване джерело агентства Рейтер повідомило, що кількість поранених сягає 45, стан 15 - дуже серйозний.

Сили НАТО в останні дні посилюють наступ на Тріполі. США, Велика Британія та Франція заявили, що не припинять повітряну кампанію, поки Каддафі не піде.

Крім того, у неділю надійшли повідомлення про бої у місті Місурата. Це сталося через день після того, як урядові сили оголосили про виведення своїх вояків з міста.

Британський журналіст повідомив, що чув спорадичні вибухи та автоматні черги.

Він припускає, що це повстанці зуміли захопити 3 з чотирьох об'єктів, які війська полковника Каддафі утримують у Місураті.

Натомість, речник лівійського уряду Мусса Ібрахім сказав, що стрілянина в Місураті свідчить про те, що армія відбиває атаку повстанців.

«Наша армія під час виходу з Місурати зазнала нападу повстанців. Вояки дали відсіч, але продовжили вихід з міста. Лідери племен зараз рухаються до передмість Місурати, і вони ведуть перемовини з жителями міста та повстанцями. Ми знаємо, що містяни підтримують лівійську державу та проти повстанців, але вони налякані, бо не мають зброї, і почуваються заручниками ситуації», - заявив представник уряду Лівії.

Водночас Вахід Бугхаігіс, який курує контрольовану повсттанцями нафтову промисловість, заявив, що супротивники лідера Лівії Муамара Каддафі протягом як мінімум чотирьох тижнів не зможуть видобувати нафту, повідомляє агентство Ассошіейтед Прес. Саме чотири тижні буде потрібно на ремонт обладнання на двох великих нафтових полях Сарір і Мессла. 7 квітня надійшли повідомлення, що нафтове поле Сарір піддалося удару ВПС Великобританії. Як заявив у неділю Бугхаігіс, з метою економії пального і грошей на 25% скорочено виробництво електрики в Бенгазі, на основній базі повстанців.

Катар 13 квітня підтвердив, що допоміг лівійським повстанцям продати на міжнародному ринку нафту, кошти від якої будуть використані для продовження боротьби з режимом Каддафі.

Нагадаємо, лівійські повстанці повідомили в суботу, що місто Місурата перебуває під їхнім повним контролем.

схожі новини