Новини 2018-05-16 10:07

У Росії політв'язень Сенцов оголосив безстрокове голодування

Як зазначається, український режисер вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму.

У Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування. Про це в середу, 16 травня, повідомляє Громадське телебачення.

 

Як зазначається, Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму.

 

Так, українець повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм.

 

Водночас захисник Дмитро Дінзе попередив підзахисного про всі можливі наслідки, зокрема, незворотні для здоров'я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

 

"Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і знаходиться в колонії м Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні", – написав Сенцов.

 

 

Крім того, сестра політв'язня Наталія Каплан висловила побоювання, що голодування може не принести результатів.

 

"Я не можу підтримати Олега в цьому. Мені здається, це нерозумно і від голодування більше шкоди, ніж користі. Дуже страшно за нього. Олег 4 роки в пекельних умовах, без вітамінів, без сонця, без нормального харчування, під страшним психологічним пресом. Цей його крок змушує нервувати, але я знаю Олега і знаю, що він не відступить. Мені залишається тільки сподіватися, що він витримає і досягне поставленої мети", – заявила вона.

 

Згідно з повідомленням, зараз Сенцов сидить в одиночній камері. Адвокат Дінзе не виключає, що Сенцова направлять на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування.

 

Як повідомлялося 16 березня, незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).