Новини 2018-05-17 22:40

Об’єднані сили взяли під контроль населений пункт Південне в Донецькій області

Після встановлення контролю ЗСУ у Південному противник періодично обстрілює підрозділи 24-ї бригади, намагаючись їх витіснити.

Бійці 24 Бригади (ОМБр) в координації з командуванням взяли під свій контроль населений пункт Південне в Донецькій області. Про це повідомляє штаб ООС.

 

Зазначається, що таким чином ЗСУ покращили свої позиції на Горлівському напрямку.

 

Так, у перших числах квітня противник активізувався в населеному пункті Південне. 

 

Зокрема, незаконні збройні формування (НЗФ) з періодичністю два рази на тиждень прибували до Південного "з метою перевірки місцевого населення на лояльність до української влади і демонстрації своєї присутності в ньому".

 

 

Наголошується, що у відповідь на це штаб 24-ї ОМБр на основі пропозицій начальника розвідки бригади і задуму командира батальйону розробив план із взяття під свій контроль зазначеного населеного пункту.

 

"О 02:00 8 травня 2018 особовий склад розвідувальних підрозділів бригади приступив до виконання даного плану. Станом на 06:00 8 травня 2018 підрозділи бригади вийшли на східні околиці н.п. Південне", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, після встановлення контролю ЗСУ у Південному противник періодично обстрілює підрозділи 24-ї бригади, які перебувають на вогневих позиціях, намагаючись їх витіснити.

 

"Вогнем підрозділи бригади завдали противнику значних втрат: як мінімум 15 чоловік убитими і пораненими", - додається у повідомленні.

 

Раніше стало відомо, що Александр Хуг здійснить незаплановану поїздку на Донбас у зв'язку з серйозним погіршенням ситуації з безпекою за останню добу.  Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні оцінить ступінь безпеки уздовж лінії розмежування та вплив на цивільних осіб. Також Александр Хуг обговорить заходи щодо зменшення напруженості.

 

Як повідомлялося, 17 травня окупанти обстріляли школу в Світлодарську Донецької області, унаслідок чого один мирний житель отримав поранення. За даними волонтерів, бойовики застосували артилерію.