Новини 19:42

Російський олігарх Дерипаска йде з ради директорів "Русала" та "En+"

Рада директорів одностайно підтримала план щодо виведення компанії з-під санкцій США.
Російський олігарх Олег Дерипаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+".  Про це йдеться на сайті компанії.
 
 
Зазначається, що місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

Так, рада директорів фірми одностайно підтримала план свого глави Лорда Баркера, який запропонував заходи з виведення компанії і її дочірніх структур з-під санкцій США. 

 

"План Баркера спрямований як на зменшення частки Дерипаски нижче 50%, так і на припинення його впливу на Раду через призначення більшості незалежних директорів", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що Дерипаска не переобиратиметься в раду директорів.  

 

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що російський олігарх і бізнесмен Олег Дерипаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції Сполучених Штатів Америки унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550. Два з них тепер продаються по 29,95 мільйонів доларів США кожен.

 

 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо найбільший акціонер "Русала" Олег Дерипаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії.  За словами представника Мінфіну США, скорочення частки власності з боку особи, яка перебуває під санкціями не є підставою для виключення з переліку.

 

16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму.  Зазначається, що станом на понеділок, 16 квітня, на Гонконгській біржі папери компанії подешевшали на 24,51 %  до 1,62 гонконгського долара. Зокрема, дані показники є найнижчими для компанії РФ з моменту виходу на IPO у 2010 році.

 

10 квітня американське видання  Bloomberg повідомило, що  сукупний чистий капітал найбагатших людей Росії унаслідок введення санкцій Сполученими Штатами Америки проти наближених до президента Владіміра Путіна олігархів впав на 16 мільярдів доларів. Зокрема, усі, крім одного з 27 російських магнатів, перерахованих в індексі Bloomberg Billionaires, втратили гроші.  Бізнесмен Олег Дерипаска у понеділок, 9 квітня, втратив 905 млн долларів. За вихідні сукупні втрати Дерипаски становлять 2 млрд доларів. Водночас за даними Лондонської фондової біржі втрати Дерипаски склали конгломерат En + Group Plc, чиї акції впали на 54 % з 5 квітня.

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.

 

Також глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Сполучені штати Америки ввели нові санкції проти російських чиновників, олігархів та компаній через агресивну діяльність Російської Федерації у світі. Таку заяву зробив глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін. Він також сказав, що російський уряд відповідальний за непропорційне збагачення олігархів та владних еліт.

 

Згодом президент України Петро Порошенко привітав розширення санкцій Сполучних Штатів Америки проти фігурантів «кремлівського списку» та заявив, що Україна може синхронізувати санкції проти РФ з США.

схожі новини