Новини 2018-05-22 16:27

Поліція викрила понад 320 осіб, причетних до організації договірних футбольних матчів

Задокументовано протиправну діяльність п'ятьох злочинних груп та 35 футбольних клубів.

Національна поліція провела масштабну спецоперацію та виявила організаторів «замовних» футбольних матчів. Про це сьогодні, 22 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на сторінці у Facebook.

 

Під час проведення комплексу слідчо-оперативних заходів, які тривали більше року,  було зібрано докази відносно учасників та організаторів п'ятьох злочинних груп та 35 футбольних клубів, причетних до організації та участі у футбольних матчах з «фіксованим» результатом.

 

«Задокументовано протиправну діяльність 5-х злочинних груп та 35 футбольних клубів. Сьогодні у межах цієї справи Департаментом захисту економіки, Головним слідчим управління Нацполіції та ГПУ проведено 40 обшуків на території 10 областей», ‑ сказав очільник МВС.

 

 

Аваков зазначив, що до складу злочинних груп увійшли президенти футбольних клубів, колишні та діючі гравці, арбітри, тренери, комерційні структури та громадяни України. Загалом було встановлено понад 320 осіб, які були задіяні в корупційних «схемах» та причетні до вчинення злочинів більше ніж у 57 епізодах.

 

У повідомленні Авакова йдеться, що рахунки «договірного» матчу заздалегідь були відомі їх організаторам ще до його початку. На таких матчах учасники злочинних груп могли швидко заробити великі гроші. Знаючи майбутній результат гри, вони, особисто або через довірених осіб, робили ставки на ресурсах букмекерських контор, які зареєстровані в країнах Азії.

 

За словами міністра, "футбольний бізнес" приносив організаторам «замовних» матчів шалені прибутки. У грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до п'яти мільйонів доларів США на рік.  Суми «винагород» за перемогу у матчі або «нічию» коливалися від 30 до 100 тисяч гривень.

 

Особам організаторів планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, у вівторок, 22 травня, правоохоронці провели понад 50 обшуків у дев'яти областях України у справі про організацію договірних футбольних матчів.