Новини 2018-05-22 19:10

В Україні вперше пройшли випробування комплексів Javelin

Порошенко наголосив, що американські протитанкові комплекси показали надзвичайно високу ефективність.

В Україні на одному з військових полігонів у вівторок, 22 травня, уперше відбулося випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin. Про це повідомляє прес-служба президента України.

 

 

Зазначається, що президент Петро Порошенко перевірив готовність Збройних сил України до бойового використання Javelin.

 

"Нарешті цей день настав. І сьогодні, 22 травня вперше в Україні відбулось випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin. Я впевнений в тому, що на сьогоднішній день бойові можливості українських Збройних Сил, підрозділів ракетних військ і артилерії значно зросли", – наголосив президент.

 

За його словами, підрозділи ЗСУ пройшли тренінги для використання відповідного озброєння.

 

 

"Звичайно, що це оборонна зброя і буде застосована лише тоді, коли ми будемо мати наступ Російської Федерації на позиції українських військ", – підкреслив український президент.

 

Водночас він зауважив, що американські протитанкові комплекси показали надзвичайно високу ефективність.

 

"Ви бачили щасливі обличчя солдат. Сьогодні здійснилася їх мрія. Це має дуже символічне значення, бо це є символом співпраці з нашими американськими партнерами", – додав Порошенко.

 

Крім того, глава держави подякував президенту США Дональду Трампу, віце-президенту Майку Пенсу, міністру оборони США, державному секретарю США, Сенату та Конгресу, а також усім американським партнерам за підтримку України та ухвалення відповідного рішення про надання протитанкових ракетних комплексів Javelin.

 

"Главі держави були продемонстровані контрольні пуски по наземним цілям, які виконали українські військовослужбовці. Всі цілі були успішно вражені. Також відбулися навчальні запуски ракет українських ПТРК, зокрема "Стугна", які так само показали високі результати", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 6 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на лінії зіткнення на Донбасі поки що не використовують американські ракетні комплекси Javelin. 

 

1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

Як повідомлялося 30 квітня, Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin. 

 

Раніше стало відомо, що сенатор США Роберт Портман повідомив, що крім Javelin, Вашингтон надасть Збройним силам України  снайперські комплекси. 

 

2 березня Державний департамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів. Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики.

 

Також спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що поставка протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є лише частиною військової допомоги Вашингтона, але "йдеться про набагато більше". 

 

12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.