Новини 17:07

Трамп скасував саміт з лідером Північної Кореї

Зокрема, у заяві зазначається, що наразі "неможливо провести цю давно заплановану зустріч".

Президент США Дональд Трамп у четвер, 24 травня, скасував зустріч з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

 

Зокрема, у заяві зазначається, що наразі "неможливо провести цю давно заплановану зустріч".

 

 

 

Згідно з повідомленням, Трамп високо оцінює "час, терпіння і зусилля" Кім Чен Ина, які той витратив у процесі організації зустрічі.

 

"На жаль, ґрунтуючись на величезному гніві та відкритій ворожості ваших нещодавніх заяв, я вважаю неприйнятним проведення цієї давно запланованої зустрічі", – йдеться в листі.

 

Так, глава Білого дому наголосив, що відповідним листом повідомляє про скасування двостороннього саміту.

 

"Ви говорите про ваші ядерні можливості, та наші є настільки масивними і потужними, що я молюсь Богу, аби вони ніколи не були застосовані", – підкреслив Трамп.

 

Водночас президент США подякував Кім Чен Ину за звільнення американських заручників і висловив сподівання, що в майбутньому запланована зустріч таки відбудеться.

 

Як повідомлялося, 24 травня міністр закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хі заявила, що Пхеньян перегляне запланований саміт за участю лідера Кім Чен Ина і президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа у тому разі, якщо Вашингтон продовжить свої "незаконні і обурливі дії".  

 

Нагадаємо, 22 травня  президент США Дональд Трамп повідомив, що Білий дім готується до проведення зустрічі з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, однак зустріч може бути перенесена або навіть скасована, якщо поставлені вимоги не будуть виконані. Так, Трамп наголосив, що денуклеаризація Пхеньяна є необхідною умовою для проведення запланованої зустрічі наступного місяця в Сингапурі.

 

Раніше віце-президент США Майк Пенс заявив, що Трамп готовий відмовитися від зустрічі з Кім Чен Ином.

 

16 травня Північна Корея заявила, що може скасувати саміт з Трампом, якщо Вашингтон наполягатиме на відмові Пхеньяна від ядерної зброї. Якщо США в односторонньому порядку вимагатимуть, щоб країна відмовилися від ядерної зброї, то Північна Корея втратить інтерес до перемовин й перегляне проведення саміту США-КНДР. Так, Болтон запропонував, щоб Північна Корея дотримувалася лівійської моделі ядерного роззброєння, що, на думку багатьох експертів, викличе занепокоєння у влади КНДР, враховуючи долю лівійського керівництва.

схожі новини