Новини 2018-06-07 12:46

Політв'язень Кольченко припинив голодування

Його адвокат опублікував лист українця.
Незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко припинив голодування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. Про це у четвер, 7 червня, його адвокат Андрій Лепьохін повідомив у Facebook.
 
 
Він також додав до повідомлення лист політв'язня.
 
 
"Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодовки його вага знизилася до 54 кг. Сьогодні його за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, в тюремну лікарню", - написав Лепьохін.
 

 

Він додав, що в ході голодування Олександра кілька разів в присутності голови колонії намагалися примусити відмовитися від голодування члени місцевої ГНК і представники уповноваженого з прав людини Челябінської області.

 

 

"Сама уповноважена Павлова в колонію до Олександра не зволіла приїхати, зате написала лист в адвокатську палату, намагаючись чинити тиск вже на адвоката, з метою домогтися від мене примусити Олександра відмовитися від голодування. Представники уповноваженої, зі слів Олександра, намагалися ще і зганьбити адвоката в очах Олександра. Але ті, хто знає Олександра, розуміють, що примусити його до чого-небудь не можна", - зазначив адвокат.

 

За його словами, рішення про голодування Олександр приймав самостійно. Він готувався до оголошення голодування солідарності одразу після того, як дізнався про заяву Олега Сенцова. Олександр  перейшов на прийом рідкої їжі та знизив її обсяг.

 

"Як тільки "підготувався" таким чином, так оголосив голодування. За цей час (свого голодування і підготовки до нього) Олександр втратив 10 кг ваги", - підкреслив захисник Кольченка. 

 

Нагадаємо, 31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

схожі новини