Новини 2018-06-08 17:58

Стало відомо, у якому стані перебуває політв'язень Кольченко, який припинив голодування

За даними Щура, українець зараз важить 55 кілограми.

У Росії стан незаконно засудженого українського активіста Олександра Кольченка, який 7 червня припинив голодування, нормалізується. Про це в п'ятницю, 8 червня, повідомив російський правозахисник Ніколай Щур за результатами візиту в колонію адвоката.

 

За його словами, лікарі виводять українця з голодування, годуючи бульйоном.

 

"Саша зараз важить 55 кг, до голодування було 63. За час голодування його відвідували представники уповноваженого з прав людини в області та члени регіональної громадської спостережної комісії. Їхню поведінку моральною назвати не можу. Коли-небудь Саша сам розповість, що і як вони йому говорили", – повідомив Щур.

 

Нагадаємо, 31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова.  Однак 7 червня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко припинив голодування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

схожі новини