Новини 14:09

В Україну прийшли перші 500 тон китайської гречки

Перша партія гречки з Китаю в обсязі 500 тонн надійшла в Україну через Одеський порт. Про це журналістам повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Прийшло 500 тонн... Вона розвантажується», - сказав він.

При цьому Присяжнюк повідомив, що на сьогоднішній день ціна гречки на внутрішньому ринку поки не визначена і знаходиться у стані розрахунку.

Разом з цим, за словами міністра, після надходження гречки в роздрібну торгівлю буде проведений аналіз її якості і попиту покупців на цей продукт.

«Ми перевіримо її якість і як її сприйме споживач», - сказав Присяжнюк, наголосивши, що український споживач все ж таки віддає перевагу вітчизняному продукту.

Нагадаємо, 9 лютого міністр аграрної політики й продовольства Микола Присяжнюк заявив, що Кабмін має намір скасувати ввізне мито й податок на додану вартість при імпорті гречаної крупи. Тоді ж уряд домовився з виробниками зафіксуватиоптово-відпускні ціни на гречку.

Крім того, до України відправлена перша партія китайської гречки. Прибуття судна з 504 тоннами гречаної крупи очікується 5 квітня.

У перший рік президентства Віктора Януковича основні продукти харчування значно подорожчали. Найбільше за цей період подорожчала гречка, ціна на цей продукт виросла більш ніж на 300%. У деяких регіонах вона на певний час зникла з магазинів. 

схожі новини