Новини 2018-06-13 09:23

У США попередили про можливі кібератаки на пристрої вболівальників під час ЧС-2018 у Росії

Еваніна уточнив, що найбільшому ризику піддаються "посадові особи корпорацій і урядові чиновники".

Директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Еваніна попередив американських футбольних уболівальників, які планують їхати на Чемпіонат світу з футболу в Росію, не брати з собою електронні пристрої, оскільки на них, ймовірно,буде здійсненна кібератака хакерами або особами, пов'язаними з російським урядом. Про це в середу, 13 червня, пише Reuters.

 

За словами Еваніна, американці можуть стати метою зловмисників, навіть якщо їм буде здаватися, що вони не представляють інтересу для хакерів.

 

"Якщо ви плануєте взяти з собою мобільний телефон, ноутбук або інший електронний пристрій – не робіть помилок, будь-які дані на цих пристроях, особливо ваша особиста інформація, можуть стати доступні російському уряду або кіберзлочинцям", – наголосив Еваніна.

 

Він також уточнив, що найбільшому ризику піддаються "посадові особи корпорацій і урядові чиновники".

 

"Якщо ви можете обійтися без своїх гаджетів, не беріть їх з собою. Якщо вам вони потрібні, візьміть будь-яке інше пристрій – не те, яким ви користуєтеся зазвичай, а також виймайте акумулятор, коли ви не користуєтеся своїм пристроєм", – додав він.

 

Крім того, інший американський чиновник повідомив, що спецслужби Великої Британії випустили подібні попередження для підданих Сполученого Королівства та футбольної команди Англії, яка бере участь у ЧС-2018. Фахівці британського Національного центру з кібербезпеки (NCSC), що входить до складу Центру урядового зв'язку (GCHQ), також опублікували попередження для британців. 

 

Нагадаємо, 8 червня Австралія оголосила про державний бойкот Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії у червні 2018 року.

 

 5 червня МЗС Польщі попередило про можливі теракти під час Чемпіонату світу з футболу у РФ.

 

22 травня правозахисна організація Human Rights Watch закликала бойкотувати матч ЧС-2018.

 

Також МЗС України закликало українських уболівальників не їхати на чемпіонат світу з футболу-2018.

 

Як повідомлялось, глава Міністерства закордонних справ Британії Борис Джонсон передбачив, що президент Росії Володимир Путін буде прославляти себе на Чемпіонаті Світу з футболу цього літа таким же чином, як і Адольф Гітлер на Олімпійських Іграх у Берліні в 1936 році.

 

Також влада Німеччини заявила про можливості шпигунства під час ЧС-2018 в Росії, та порекомендувала вболівальникам і посадовцям не брати у поїздку смартфони.

схожі новини