Новини 20:55

Росія у Мінську відхилила пропозиції України щодо режиму тиші на Донбасі

Йдеться про припинення вогню, відведення важких видів озброєнь та створення безпекової зони вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

Російська сторона не погодилася на пропозиції України стосовно виконання Мінських угод під час засідання Тристоронній контактній групи у Мінську. Про це повідомила прес-секретарка представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

 

 

"Насамперед йдеться про припинення вогню; відведення важких видів озброєнь, створення в районі  н.п. Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ та Саханка ділянки, вільної від тяжкого озброєння, всебічний і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО , включно із територіями, прилеглими до непідконтрольної Україні ділянками українсько-російського кордону, створення безпекових зони вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, дотримання лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року", - зазначила Оліфер.

 

За її словами, всі ці питання були внесені українською стороною як пропозиції щодо режиму тиші.

 

"Однак вони (пропозиції - ред.) категорично не були сприйняті в першу чергу російською стороною", - додала вона.

 

У повідомленні Оліфер також йдеться, що українська сторона готова до компромісів задля звільнення людей, яких утримують в РФ та в ОРДЛО. 

 

Нагадаємо, у середу, 13 червня, у Мінську почалось засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

схожі новини