Новини 21:05

ЧС-2018 у Росії охороняють "казаки", які воювали в Україні та Сирії

Понад 800 членів «казачих» організацій забезпечуватимуть охорону вулиць, фан-зон та командних баз.

У складі російських воєнізованих формувань, які забезпечують безпеку на чемпіонату світу з футболу у Росії, служать "казаки", які воювали в Сирії та на сході України. Про це повідомляє прес-служба РНБО з посиланням на Reuters у четвер, 14 червня. 

 

Повідомляється, що понад 800 членів шести так званих "казачих" організацій забезпечуватимуть патрулювання вулиць, фан-зон та командних баз під час Чемпіонату світу з футболу на території РФ.

 

"Щонайменше 19 ідентифікованих журналістами членів цих організацій брали участь у війні на сході України у складі російсько-терористичних угруповань, а також у складі підтримуваних Кремлем приватних військових компаній, що воюють в Сирії на боці проасадівських військ", - йдеться у тексті.

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у коментарі агентству Reuters назвав неприпустимим використання "казачих" підрозділів на заходах ФІФА.

 

За словами секретаря РНБО, використання "казаків" під час Чемпіонату світу з футболу є свідченням нездатності керівництва РФ забезпечити правопорядок силами державних органів, а використання на заходах ФІФА таких підрозділів є неприпустимим.

 

"З боку ж міжнародного співтовариства, погодження з такими діями є погодженням та фактично підтримкою агресії проти України", - зазначив Секретар РНБО України.

 

Нагадаємо, у Європейському парламенті шоковані вибором Грозного (Чечня) в якості тренувальної бази на час Чемпіонату світу з футболу 2018 в Росії.