Новини 21:12

Справу екс-проректора Донецького університету направили до суду

Органи прокуратури Донецької області завершили досудове слідство у кримінальній справі щодо колишнього головного бухгалтера, проректора Донецького Національного університету. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Екс-проректор звинувачується в розкраданні грошових коштів на суму 1 млн 53 тис грн і нецільовому використанні бюджетних коштів у сумі 14 млн 200 тис грн.

Щодо обвинуваченої обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Справа направлена ​​до суду для розгляду по суті, уточнили в прокуратурі.

Підсудній інкримінується скоєння злочинів, передбачених ст.ст. 191 ч.5 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем », 210 ч.2 «Порушення закону про бюджетну систему України », 366 ч.1 «Службове підроблення» Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, проректором Донецького національного університету та одночасно головним бухгалтером вузу працювала Тетяна Лев.

Її чоловік професор Юрій Лисенко в грудні 2010 року був обраний трудовим колективом ДонНУ кандидатом в ректори університету. Прокуратура Донецької області неодноразово заявляла, що кримінальне переслідування Лев ніяк не пов'язане з тим, що в міністерство освіти і науки на посаді ректора бачить зовсім не Юрія Лисенка.

Зазначимо, що ввечері 17 грудня двоє невідомих збили з ніг і завдали декілька ударів по голові Тетяні Лев, після чого жінка опинилася у лікарні зі струсом мозку.

Після того, як київський юрист Олександр Користін заявив, що його кандидатура незаконно не була внесена в бюлетені для голосування і опротестував рішення конференції трудового колективу в судовому порядку, Юрій Лисенко відмовився від претензій на посаду ректора ДонНУ.

У даний час виконуючим обов'язки ректора університету є доктор економічних наук Петро Єгоров.