Новини 2018-06-21 13:00

У Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit

Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

Урядовий законопроект щодо виходу Британії з Європейського союзу пройшов через парламент попри спротив депутатів керівної Консервативної партії. Про це повідомляє ВВС.

 

Зазначається, що Палата лордів у середу, 20 червня, прийняла поправку до законопроекту, яка надійшла з Палати громад. Це означає, що тепер законопроект відправляється на підпис королеві, після чого документ стає законом.

 

 

Так, уряд зміг уникнути поразки щодо свого законопроекту, адже частина депутатів допускала можливість парламентського вето на остаточну угоду між Британією і ЄС щодо Brexit.

 

У свою чергу, прем'єр-міністр Британії Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" Brexit.

 

"Голосування сьогодні показують людям у Великобританії та ЄС, що обрані представники цієї країни справляються з роботою та дотримуються волі британського народу", - зауважила глава британського уряду.

 

 

 

 

Раніше уряд виграв голосування від 319 до 303, після того, як гарантії були прийняті майбутніми повстанцями, де депутати матимуть суттєвий вислів.

 

Нагадаємо, 19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

 

схожі новини