Новини 11:41

Омбудсмен прибула в колонію, де утримують політв'язня Сенцова

Своєю чергою, у російського омбудсмена заявили, що спільне відвідування Сенцова двома Уповноваженими не планується.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в четвер, 28 червня, прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

 

 

Водночас Денісова заявила, що в цей же час до Лабитнагі з метою відвідати Сенцова також прибула і омбудсмен РФ Тетяна Москалькова.

 

"З 9-ї  ранку я під виправною колонією номер 8, намагаюся зустрітися з Олегом Сенцовим. Уповноважений РФ Тетяна Москалькова з'явилася тут півгодини тому. Кортеж проїхав повз мене, хоча вона прекрасно мене бачила. Така демонстративна поведінка викликає одне питання – як вона збирається виконувати домовленості президентів, не кажучи вже про реалізацію гарантій на моє безумовне безперешкодне відвідування українських політв'язнів, надане мені президентом РФ?", – зазначила Денісова.

 

За її словами, працівники колонії не допускають її на територію в’язниці та повідомляють, щоб український омбудсмен чекала відповіді керівництва. Письмові заяви від Уповноваженого вони також відмовляються прийняти.

 

"З-за воріт я бачу, що люди які приїхали кортежем, ходять по території, Тетяна Москалькова робить селфі... А нам всім болить Олег Сенцов, який голодує вже 46-й день. І ми не маємо точної інформації, що з ним і як він почувається... А російський омбудсмен вийде звідти і знову щось говоритиме на кшталт "лікувального голодування"", – додала Денісова.

 

Своєю чергою, у російського омбудсмена підтвердили, що Москалькова знаходиться в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. 

 

"Тетяна Миколаївна прилетіла в Салехард. Вона збирається зустрітися з Олегом Сенцовим, відвідати лікарню, а також розібратися із зверненнями жителів Ямало-Ненецького автономного округу, що надійшли до неї", – заявив її прес-секретар Алєксєй Зловєдов.

 

Він також повідомив, що спільне відвідування Сенцова двома Уповноваженими не планується.

 

"Дійсно, в регіоні перебуває Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, пані Денісова, яка прилетіла в регіон абсолютно самостійно, без погодження з уповноваженим з прав людини в РФ, і з відповідними структурами", – резюмував він.

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Додамо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...