Новини 15:55

РФ не має документального підтвердження російського громадянства Сенцова - Денісова

Росія визнає, що Сенцов є громадянином України.

Російська Федерація не має жодного документа, який би підтверджував російське громадянство політв’язня Олега Сенцова. Про це у п'ятницю, 29 червня, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час прес-конференції в Москві.

 

"Російська Федерація, безумовно, визнає, що Сенцов є громадянином України. У мене в руках є така довідка, згідно з якою, до Лабитнанги, до колонії №8 доставили громадянина республіки Україна Сенцова Олега Геннадійовича, і в справі є паспорт, який виданий в Україні", - зазначила омбудсмен.

 

"Тому жодного документу, який би підтверджував, що Сенцов Олег є громадянином Російської Федерації на сьогодні немає. Нам ніхто не міг надати ні копію цього документу, цього паспорту, що він російський громадянин, ні його номеру. Цього документу не існує, і тому він громадянин України", - підсумувала Денісова.

 

Нагадаємо, 27 червня стало відомо, що Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова не буде просити президента Владіміра Путіна про помилування Сенцова. 

 

25 червня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить політв'язня на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...