Новини 17:15

Стокгольмський арбітраж змусив Газпром знизити ціни для Польщі

У свою чергу російська компанія заявила, що "продовжить захищати свої інтереси".

Стокгольмський арбітраж у проміжному рішенні постановив, що польська нафтогазова компанія PGNiG має право вимагати з російського газового монополіста "Газпром" зниження ціни на газ. Про це свідчить часткове рішення суду.

 

Відзначається, що суд визнав аргументи PGNiG і постановив, що дає право PGNiG вимагати зниження ціни. Протягом багатьох років "Газпром" відкидав можливість зміни ціни, тому ціна контракту значно перевищувала ціни на європейських ринках.

 

"Суд прийняв до уваги ключові аргументи PGNiG, що вказують на необхідність зниження ціни контракту і відхилив офіційні заперечення "Газпрому", спрямовані на підтримку існуючих неринкових цінових умов у рамках Ямальського контракту", - наводяться у повідомленні слова глави PGNiG Петра Возняка.

 

Возняк зазначив, що компанія вітає дане рішення суду та очікує, що ціна буде знижена до ринкового рівня на більш пізньому етапі розгляду

 

У свою чергу, російська компанія заявила, що "продовжить захищати свої інтереси".

 

Нагадаємо, компанія "Газпром" подала новий позов щодо розірвання чинних контрактів на поставку та транзит газу через Україну, 

 

Окрім цього,  25 травня глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що переговори між Україною, Росією та Європейським союзом щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи можуть відбутися вже в червні 2018 року. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня гендиректор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

схожі новини