Новини 2018-07-09 09:27

У Брюсселі відбудеться 20-й саміт Україна-ЄС

Зазначається, що Україну на саміті представлятиме президент Петро Порошенко.

Президент України Петро Порошенко у понеділок, 9 липня, здійснить візит до інституцій Європейського союзу  для участі у саміті Україна-ЄС. Про це йдеться на сайті глави держави.

 

Зазначається, що на саміті лідери України та ЄС обговорять стан імплементації Угоди про асоціацію та перспективи подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, а також впровадження реформ та питання зміцнення енергетичної безпеки.

 

Зокрема, сторони також планують обговорити координації дій з метою протидії триваючій російській агресії, підвищення ефективності політики санкцій проти Росії та посилення міжнародного тиску на Кремль для повного виконання мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом та Севастополем, а також негайного звільнення українських заручників та політичних в’язнів, які незаконно утримуються РФ.

 

Так, українську делегацію очолює президент Петро Порошенко, а від Євросоюзу - президент Європейської ради Дональд Туск і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

 

Наголошується, що за результатами саміту сторони планують ухвалити спільну декларацію.

 

Крім того, серед інших учасників саміту Україна – ЄС буде представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президент Єврокомісії  Валдіс Домбровскіс, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчовіч та єврокоміссар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

 

Раніше президент  Петро Порошенко заявив, що розраховує на жорстку позицію Європейського союзу щодо нових безпекових викликів Росії у Чорному та Азовському морях, це питання буде обговорене з лідерами ЄС на Саміті Україна – Євросоюз 9 липня.