Новини 15:06

Меркель відреагувала на заяву Трампа про залежність Німеччини від Росії

За словами канцлера, вона на своєму досвіді знає, як частина Німеччини контролювалася Радянським союзом.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо її повної залежності від Росії.  Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала по прибутті на саміт НАТО.

 

"Я на власному досвіді знаю, як частина Німеччини контролювалася Радянським союзом" - зауважила вона.

 

"Я дуже щаслива, що сьогодні ми об’єднані у вільну Федеративну республіку Німеччина. Через це ми можемо казати, що ми можемо проводити незалежну політику і приймати незалежні рішення. Це дуже добре, особливо для мешканців східної Німеччини" - підкреслила вона.

 

Крім того, канцлер також відкинула критику Трампа щодо недостатнього внеску Німеччини в Альянс.

 

"Німеччина робить для НАТО дуже багато" - наголосила Меркель.

 

За її словами, Німеччина є другою країною, яка надає для НАТО найбільше військових.

 

"До сьогодні ми маємо активну участь в Афганістані. У цьому ми також захищаємо інтереси Сполучених Штатів ", - додала вона.

 

Нагадаємо, у Брюсселі президент США Дональд Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

Раніше президент США  Дональд Трамп не зміг однозначно заявити ким є його російський президент Владімір Путін – другом чи ворогом. Так, глава Білого дому  назвав Путіна суперником.

 

Як повідомлялося, 10 липня президент Європейської ради Дональд Туск закликав Трампа не забувати, що саме Європа є стратегічним партнером США. Туск стверджує, що у США немає і не буде кращого союзника, ніж Європа.

схожі новини