Новини 2018-07-16 16:31

Справа про держзраду. Суддя повідомив, скільки разів Януковича викликали на допит до суду

Крім того, Дев’ятко додав, що оголошує перерву до 10.00 17 липня.

На засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. Про це він повідомив у понеділок, 16 липня, після судового засідання.

 

Суддя заявив, що вкотре для допиту не з’явилися Янукович, а також свідки захисту Микола Азаров, Андрій Клюєв, Віталій Захарченко, Олександр Якименко, Павло Лєбєдєв та Аркадій Ярощук.

 

"Понад 10 разів ми, у спосіб, передбачений законом, викликали Азарова, Клюєва, Захарченка, Якименка, Лєбєдєва та Ярощука. Свідки до суду не з’явилися. Також близько 60 засідань проігнорував обвинувачуваний Янукович", – зазначив суддя.

 

За його словами, виклик даних осіб здійснюється у відповідності до українського законодавства.

 

Своєю чергою, адвокат Януковича Віталій Сердюк повідомив, що ці свідки не викликалися в порядку надання міжнародно-правової допомоги і тому не можна говорити, що вони ігнорують допити.

 

Крім того, Дев’ятко додав, що оголошує перерву до 10.00 17 липня і чекає, що зазначені свідки та обвинувачуваний Янукович або з’являться в суд, або виступлять в режимі відеоконференції.

 

Нагадаємо, 19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.