Новини 2011-04-29 13:08

Ватикан готується до беатифікації Івана Павла ІІ

У неділю, 1 травня, в Римі відбудеться беатифікація Івана Павла ІІ Папи Римського.

Починаючи з неділі труна з тілом Папи Римського Івана Павла ІІ буде відкрита для громадського вшанування. Це буде друга масштабна подія на площі святого Петра в Римі після виборів та проголошення Бенедикта XVI понтифіком у 2005 році.

Як відзначає The New York Times, приєднання Івана Павла ІІ до лику блаженних розцінюється не лише як захід для вшанування пам’яті попереднього понтифіка, але як крок для активізації Римо-католицької церкви, яка за 26-річного папства Івана Павла ІІ стала досить поляризованою.

Водночас, прихильники Папи Івана Павла ІІ стверджують, що беатифікація є лише формальністю для визнання надзвичайно популярного у світі понтифіка, який відіграв ключову роль у поваленні комунізму та якого багато католиків, особливо в рідній Польщі, уже вважає святим.

«Приєднання до лику святих саме цього Папи відрізняється від інших беатифікацій, бо сам Папа відрізнявся від інших. Це особа, яка відіграла значну роль в історії людства. Не лише історії церкви», - цитує видання Андреа Ріккарді, засновника спільноти Святого Егідія (Sant’Egidio) та біографа Івана Павла ІІ.

Для визнання святим необхідно створити чуда. Для Івана Павла ІІ  головним таким чудом є зцілення французької монахині від хвороби Паркінсона після молитви до понтифіка. Чудотворне зцілення монахині було перевірене та сертифіковане професійними лікарями, а також нотаріально завіреним. 

Ще за життя Папа творив чуда і зцілював людей. Зокрема, у Мексиці понтифік зцілив мексиканського хлопчика від лейкемії термінальної стадії. Проте для беатифікаційного процесу розглядаються лише ті чуда, які здійснені за посередництвом кандидата у святі після його смерті. 

Існують також явні противники беатифікації Івана Павла ІІ як серед церковнослужителів, так і серед громадськості. Зокрема, через кілька сексуальних скандалів всередині церкви, які відбулися за його папства. На такі закиди Префект Ватикану з канонізації святих кардинал Анджело Амато відповів, що ці питання стосуються особистісних характеристик Івана Павла ІІ, а не його папства. «Гріх існує. Наш гріх існує. Але він не витісняє святість окремих людей», - сказав Префект.  

За своє папство Іван Павло ІІ беатифікував 1 300 осіб та канонізував 482 святих. Кров понтифіка, взята до смерті, буде використана як свята реліквія.

В Ватикані оголошено «мобілізацію» працівників усіх служб самої країни, жандармерії та персоналу базиліки Святого Петра в Римі, де від обіду в неділю вірні можуть помолитися біля труни Папи. Почесну варту нестиме швейцарська гвардія, повідомляє Gazeta Wyborcza. 

схожі новини