Новини 19:38

Суд у Білорусі виніс вирок щодо журналіста Галка, який працював на Донбасі

Галко є білоруським громадянином, однак останнім часом жив і працював в Україні.

Суд у Білорусі суд оголосив вирок журналісту Дмитру Галку, який висвітлював події в зоні бойових дій на Донбасі, призначивши йому чотири роки обмеження свободи. Про це у вівторок, 17 липня, повідомляє "Радіо Свобода".

 

Як зазначається, Галко є білоруським громадянином, однак останнім часом жив і працював в Україні.

 

Так, суд призначив йому покарання у вигляді обмеження свободи терміном чотири роки. Враховуючи те, що журналіст відбув півроку в СІЗО, він має відбути у виправній установі відкритого типу ще 3,5 року. Після оголошення вироку суд звільнив Галка з-під варти. Обмеження свободи – вид покарання, під час якого засуджені перебувають під охороною у гуртожитках, але можуть виходити на за їх межі удень для роботи. Вони також можуть мати побачення з рідними.

 

Нагадаємо, Галка звинувачують у насильстві стосовно працівника білоруської міліції. Суд у його справі почався 10 липня у суді Совєтського району Мінська. Затримали журналіста в квітні, коли він повернувся до Білорусі з України, де жив протягом кількох місяців.

 

Як повідомлялося, 21 квітня 2014 року сепаратисти пограбували та взяли у заручники двох італійських журналістів Поля Гого та Коссімо Аттанасіо, а також білоруського журналіста газети "Нови час" Дмитра Галка. Згодом їх відпустили.