Новини 2018-07-18 21:34

ГПУ видала Туреччині журналіста, якого підозрюють в організації військового перевороту

За даними Пашаєва, Інана обвинувачують у членстві в організації Фетуллаха Ґюлена.

Генеральна прокуратура України повідомила, що видала Туреччині журналіста Юсуфа Інана. Про це в середу, 18 липня, пише "Інтерфакс-Україна".

 

"Стосовно нього (Інана – Ред.) Генпрокуратура України ухвалила постанову про видачу на підставі запиту турецької сторони", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, раніше журналіст Осман Пашаєв повідомив про те, що нібито спецслужби Туреччини вивезли журналіста Інана з України.

 

"Спецслужби Туреччини минулого четверга з України вивезли журналіста Юсуфа Інана. Його обвинувачують у членстві в терористичній організації Фетуллаха Ґюлена", – заявив Пашаєв.

 

Як повідомлялося, 12 липня Національна розвідувальна організація Туреччини (MİT) з Азербайджану і України доставила двох чоловіків, яких підозрюють у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленим та вважають ватажками "терористичної течії Фетуллаха Ґюлена (FETÖ)".

 

Як повідомлялося, у грудні 2017 року турецькі правоохоронці затримали Салема Гюлена, племінника проповідника Фетхуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації спроби держперевороту в Туреччині влітку 2016 року. 24 січня 2018 року стало відомо, що в Туреччині Кримінальний високий суд східної провінції Ерзурум виніс вирок племіннику проповідника Фетхуллаха Гюлена. Хусейна Гюлена засудили до шести років та трьох місяців в'язниці.

 

Додамо, що 19 січня 2018 року Туреччина на три місяці продовжили режим надзвичайного стану.

 

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. 

 

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

схожі новини