Новини 08:50

Путін запропонував Трампу провести референдум на Донбасі - Bloomberg

Президент РФ не згадував про референдум на прес-конференції після зустрічі, щоб дати Трампу час обміркувати цю ідею.

Російський президент Владімір Путін повідомив, що запропонував лідеру США Дональду Трампу провести референдум на окупованій частині Донбасу. Про це він заявив на закритій частині наради з іноземними послами в МЗС у четвер, 19 липня, повідомляє Bloomberg із посиланням на двох учасників наради.

 

Зокрема, Путін запропонував провести референдум серед місцевих жителів окупованого Донбасу щодо статусу регіону. Все це має пройти під егідою міжнародного співтовариства. 


За даними видання, Путін погодився не згадувати ідею про референдум на прес-конференції після зустрічі, щоб дати президенту США час обміркувати цю ідею.

 

Зазначається, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати інформацію, зазначивши лише, що по Донбасу "обговорювалися деякі нові ідеї", які "будуть опрацьовуватися".

 

"Хоча Путін охарактеризував пропозицію як таку, що допоможе покласти край чотирирічному конфлікту в Україні, [Трампу] буде важко "продати" референдум Україні та її союзникам у Європі", - пише Bloomberg. 

 

Нагадаємо, 19 липня президент США Дональд Трамп повідомив, що "з нетерпінням" очікує нової зустрічі із президентом Росії Владіміром Путіним.

 

16 липня президент США Дональд Трамп та президент Росії Владімір Путін зустрілися у Гельсінкі. 16 липня президент США Дональд Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб. Однак 17 липня Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

схожі новини