Новини 08:40

Британія, Німеччина та Польща офіційно підтримала політику США щодо Криму

Зокрема, глава МЗС Німеччини зазначив, що окупація півострова суперечить міжнародному праву.

Велика Британія, Польща та Німеччина офіційно підтримали декларацію США щодо невизнання анексії Криму Росією. Про це йдеться в повідомленнях прес-служб Міністерств закордонних справ країн.

 

Зокрема, Лондон наголосив, що їхня політика з цього питання повністю сходиться із США.

 

"Ми засуджуємо триваюче порушення Росією міжнародного права. Крим є територією України. Ми як і раніше повністю віддані принципу захисту суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – йдеться в заяві МЗС.

 

У відомстві також підкреслили, що на території півострова відбуваються систематичні переслідування тих, хто виступає проти анексії, а також переслідування меншин.

 

Водночас глава МЗС Німеччини Гайко Маас зазначив, що окупація Криму суперечить міжнародному праву.

 

"Анексія Криму суперечить міжнародному праву. Ми будемо знову і знову на цьому чітко наголошувати і не перейдемо до звичного порядку денного, скільки б часу це не тривало", – йдеться в повідомленні Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Варшава повністю підтримує декларацію США щодо невизнання анексії Криму.

 

"Ми повністю підтримуємо декларацію по Криму, оприлюднену сьогодні держсекретарем Помпео, у якій США не визнають спробу Росії захопити Крим", – наголошується в повідомленні посольства Польщі в США.

 

Крім того, Чапутович додав, що в координації з союзниками та партнерами Польща відкидає незаконну анексію Криму. Міністр наголосив, що країна не змінить своєї позиції до відновлення територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, 25 липня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію Криму і будуть наполягати на територіальній цілісності України. Своєю чергою, президент України Петро Порошенко повідомив, що вітає заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії Українського Криму російським агресором та вважає її історичною. 

схожі новини