Новини 2018-07-28 18:33

Прем’єр-міністр Угорщини не вірить у бажання України стати членом ЄС і НАТО

За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО. Про це він заявив, виступаючи в університеті в Румунії.

 

"Я не вірю в реалістичність прагнень українців приєднатися до ЄС чи НАТО" - заявив Орбан.

 

За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок. При цьому про суперечку з Україною щодо мовної статті освітнього закону, через яку Угорщина блокує зближення України з НАТО Орбан навіть не згадав.

 

"Цілком зрозуміло, що метою росіян є відновлення старої ситуації і збереження російського впливу на Україну" - сказав прем’єр Угорщини.

 

Нагадаємо, 10 травня  парламент Угорщини проголосував за обрання Віктора Орбана прем’єр-міністром.  Зазначається, що за обрання Орбана проголосували 134 депутати. Так, проти були 28, а 36 - утрималися.

 

25 квітня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сформував склад нового уряду та представить його найближчим часом.  За даними видань, збереже свою посаду міністр закордонних справ Петер Сіярто, який критикує Україну, зокрема через закон про освіту. Крім того, відразу кілька видань повідомляють про те, що міністр оборони Іштван Шимічко йде з посади, а замість нього в уряд "буде призначений генерал", і це принципове рішення Орбана. 

 

Як повідомлялося, 9 квітня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан офіційно оголосив про свою перемогу на парламентських виборах.  За даними підрахунку голосів, оприлюднених ЦВК, партія Орбана отримала підтримку 49,24% виборців. Зазначено, що після розподілу "бонусів" від тих партій, які не подолали бар'єр, партія прем'єр-міністра буде мати більше 50% мандатів за партійними списками. Крім того, згідно з повідомленням, партія отримала перемогу у виборах за мажоритарними округами, таким чином вона буде контролювати 2/3 голосів в парламенті.