Новини 2018-07-31 11:51

У справі Януковича з'явився новий адвокат

Олександр Байдик відомий тим, що раніше захищав низку обвинувачених у справі екс-бійців "Беркуту".

На засіданні Оболонського районного суду Києва адвокат колишнього президента України Віктора Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк у вівторок, 31 липня,  подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у державній зраді. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Зазначається, що після цього колегія суддів на чолі з Владиславом Дев’ятком  оголосила перерву, а потім видалилась до нарадчої кімнати для обговорення клопотання прокурорів про призначення адвоката з Координаційного центру з надання правової допомоги.

 

У той час, коли судді перебували в нарадчій кімнаті, в залі з'явився Олександр Байдик, який заявив, що підписав договір з Януковичем минулого тижня, а також продемонстрував клопотання про ознайомлення зі справою, датованою вчорашнім днем.

 

Зокрема, Байдик сказав, що поки що не ознайомлений зі справою. Крім того, він повідомив, що йому необхідно не менше ніж один день на один том

 

У свою чергу, судді наразі перебувають в нарадчій кімнаті.

 

Раніше на засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. 

 

19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.