Новини 2018-08-01 16:00

Суд у справі Януковича вп'яте не зміг розпочати дебати

Суд також звернувся до Центру безоплатної правової допомоги з вимогою призначити Януковичу нового держзахисника.

У Києві Оболонський райсуд вп'яте не зміг розпочати стадію судових дебатів у кримінальному провадження щодо президента Віктора Януковича, якого підозрюють у державній зраді, оголосивши перерву до 17 години. Про це стало відомо на судовому засіданні в середу, 1 серпня.

 

Як зазначається, новий державний захисник Януковича з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві Віктор Овсянніков, який раніше разом із адвокатом Олександром Байдиком самовільно пішов із судового засідання, повернувся до суду. Водночас він звернувся з проханням надати йому час для вивчення матеріалів справи перед початком дебатів. Своєю чергою, головуючий суддя Владислав Дев'ятко відповів, що суд надасть йому достатньо часу на підготовку, а після виступу прокурорів Овсянніков навіть краще зможе підготуватися до свого виступу в дебатах.

 

У цей час прокурор Руслан Кравченко намагався виступати, проте адвокат знову самовільно пішов з засідання, після чого суд оголосив перерву до 17:00.

 

"Суд укотре змушений звернутися до Регіонального центру. Перерва до 17:00", – наголосив Дев'ятко.

 

Так, суд звернувся до Центру безоплатної правової допомоги з вимогою призначити Януковичу нового держзахисника.

 

Як повідомлялося, зранку 1 серпня в Оболонському суді Києва суддя Владислав Дев'ятко розпочав дебати у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Однак після того, як сторона прокуратури почала зачитувати промову, адвокати Януковича Олександр Байдик, а також призначений Центром безоплатної правової допомоги Віктор Овсянников покинули залу засідання. Суддя оголосив перерву в засіданні до 14:00.  

 

Нагадаємо, на засіданні Оболонського районного суду Києва адвокат колишнього президента України Віктора Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк у вівторок, 31 липня,  подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у державній зраді.

 

Раніше на засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. 

 

19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.