Новини 2018-08-01 19:30

Держзрада Януковича. Суд призначив нову дату дебатів

Водночас суд замінив державного адвоката Віктора Овсяннікова.

У Києві Оболонський районний суд призначив судові дебати в кримінальному провадження щодо президента Віктора Януковича, якого підозрюють у державній зраді, на 16 і 17 серпня. Про це в середу, 1 серпня, повідомив головуючий суддя Владислав Дев'ятко під час судового засідання.

 

"Судом буде заплановано дві дати (для дебатів –  Ред.), а саме – 16 і 17 серпня на 10:00. Наразі оголошується перерва до 16 серпня на 10:00", – заявив Дев'ятко.

 

Водночас суд замінив державного адвоката Віктора Овсяннікова.

 

"Суд ухвалив замінити захисника Овсяннікова іншим адвокатом. Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у м. Києві невідкладно призначити адвоката для здійснення захисту Януковича та забезпечити його явку в судове засідання, яке відбудеться 16 серпня о 10:00. Забезпечити безперервну участь призначеного захисника незалежно від подальшої участі в судових засіданнях захисників, обраних обвинуваченим. З урахуванням перерви у судовому засіданні запропонувати призначеному захиснику завчасно приступити до ознайомлення з матеріалами справи", – повідомив суддя колегії Костянтин Васалатій.

 

Як повідомлялося, 1 серпня державний адвокат Віктор Овсянніков тричі самовільно залишав залу суду, внаслідок чого дебати було зірвано. Зранку 1 серпня в Оболонському суді Києва суддя Владислав Дев'ятко розпочав дебати у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Однак після того, як сторона прокуратури почала зачитувати промову, адвокати Януковича Олександр Байдик, а також призначений Центром безоплатної правової допомоги Віктор Овсянников покинули залу засідання. Суддя оголосив перерву в засіданні до 14:00.  Згодом суд уп'яте не зміг розпочати стадію судових дебатів, оголосивши перерву до 17 години. 

 

Нагадаємо, на засіданні Оболонського районного суду Києва адвокат колишнього президента України Віктора Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк у вівторок, 31 липня,  подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у державній зраді.

 

Раніше на засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. 

 

19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.