Новини 2018-08-02 10:27

У МЗС відреагували на антиукраїнські висловлювання прем’єр-міністра Угорщини

Угорщина також має надати роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду країни створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.
Міністерство закордонних справ України 31 липня викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Про це у четвер, 2 серпня, повідомляє МЗС.
 
 
"Наголошено на неприйнятності останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою Європейського Союзу та, у значній мірі, відображають підходи країни-агресора", - йдеться у повідомленні.
 
 
Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. Таким чином, наголошують у МЗС, до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України.
 
 
"Останні дії Угорщини свідчать про вибір конфронтації замість співпраці і пряме втручання у внутрішні справи України", - підкреслили у міністерстві.
 
 
Нагадаємо,  31 липня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обурена заявами прем`єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо європейських і євроатлантичних прагнень України.
 
28 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

схожі новини