Новини 2018-08-03 13:10

Україна готова заборонити в’їзд уповноваженому Угорщини по Закарпаттю – МЗС

Зазначається, що Київ чекає офіційних роз'яснень від Будапешту.

Якщо Угорщина не надасть  роз'яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпатській області, Україна готова заборонити в'їзд посадовцю. Про це заявив заступник голови МЗС України Василь Боднар, передає "Європейська правда".

 

За його словами, український уряд поки що чекає офіційних роз'яснень від угорських колег. Втім, Будапешт наразі мовчить.

 

"Якщо не буде реакції, на яку ми розраховуємо, якщо не буде вичерпного роз’яснення та зміни назви (посади, - Ред.) – Україна змушена буде реагувати жорстко, не виключаючи ймовірності заборони в’їзду. Хоча, звісно ж, ми цього не хотіли би", - підкреслив він.

 

Крім того, Боднар додав, що Україна вважає втручання сусідньої держави у внутрішні справи неприйнятними та буде вживати всі можливі заходи дипломатичного впливу.

 

"Ми це розглядаємо як ще один крок у низці деструктивних, провокаційних дій з боку Угорщини, які ми спостерігаємо останнім часом, попри нещодавній прогрес у переговорах (щодо освітньої реформи, -  Ред.)", –  підкресли він.

 

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

 

Як повідомлялося,  31 липня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обурена заявами прем`єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо європейських і євроатлантичних прагнень України.
 
28 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

схожі новини