Новини 2018-08-03 13:40

Стало відомо, хто став уповноваженим Угорщини по Закарпаттю

Раніше дана особа курувала роботу "Закарпатського центру економічного розвитку "Еган Еде", проти якого СБУ відкрила розслідування за підозрою у сепаратизмі.

В Угорщині створену посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області обійняв Іштван Грежа, який в уряді прем'єр-міністра Віктора Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. Про це повідомляє "Європейська правда". 

 

Зазначається, що посада Грежі під назвою Уповноважений (комісар) уряду Угорщини з питань співпраці Саболч-Сатмар-Березького району та Закарпаття", яку він обіймав протягом останніх двох років, стосувалася співпраці двох сусідніх прикордонних регіонів України та Угорщини.

 

 

Так, змінена назва посади тепер звучить так: "Уповноважений міністра з питань розвитку Закарпаття і програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну".

 

"Щоб не було різночитань, у документі на призначення Іштвана Грежі додатково дописано (причому українською мовою!), що йдеться про розвиток Закарпатської області, а не ширшого регіону. Тобто йдеться про управління частиною суверенної території України!" - йдеться у повідомленні

 

Наголошується, що на попередній посаді Грежа відповідав за роботу благодійного фонду "Закарпатський центр економічного розвитку "Еган Еде", проти якого СБУ відкрила розслідування за підозрою у сепаратизмі. 

 

"Іштван Грежа – не політик, а радше менеджер, технократ. Він і раніше опікувався програмами допомоги Україні в угорському уряді. Навіть за останній рік, коли вирував освітній конфлікт між нашими державами, від нього не пролунало жодної скандальної або агресивної заяви щодо нашої держави", - додається у повідомленні.

 

Раніше заступник голови МЗС України Василь Боднар заявив, що  якщо Угорщина не надасть  роз'яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпатській області, Україна готова заборонити в'їзд посадовцю.

 

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

 

Як повідомлялося,  31 липня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обурена заявами прем`єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо європейських і євроатлантичних прагнень України.
 
28 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.