Новини 2018-08-04 16:10

Звільнений політв'язень Костенко прибув до посольства України - Геращенко

Геращенко сподівається, що "обійдеться без сюрпризів на кордоні".

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що звільнений з російської в’язниці кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко прибув до посольства України в Москві. Про це вона написала у суботу, 4 серпня, у Facebook.

 

"Як поінформував Держсекретар МЗС України А. Заєць, кримчанин Ооександр Костенко разом з нашими консулами прибули до нашого посольства в Москві під ранок, о 5. Після короткого відпочинку збираються на Київ", - повідомила Геращенко.

 

Перший віце-спікер додала, що Костенко  повернеться в Україну 6 або 7 серпня.

 

За її словами, планується "що обійдеться без сюрпризів на кордоні". 

 

Нагадаємо, 3 серпня український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк. Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що Костенку нададуть тимчасове житло в Києві. Крім того, президент Петро Порошенко телефоном поспілкувався з Олександром Костенком. 

 

 

У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. 

 

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

схожі новини