Новини 14:48

У Білорусі затримали головного редактора інформагентства

Ірина Лвшина не прийшла на роботу, її мобільний телефон відключений.

У Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину у справі про нелегальний доступ до платної інформації державного агентства "БелТА". Про це повідомляє прес-центр Слідчого комітету Білорусі.

 

Зокрема, за офіційною версією журналістка затримана "у кримінальній справі про несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації державного інформагентства БелТА".

 

 

"З нею проводяться слідчі дії", - зауважив начальник відділу інформації і зв'язку з громадськістю центрального апарату СК Сергій Кабаковіч.

 

 

Наголошується, що зв'язок з Левшиною зник вранці 9 серпня. Так, вона не прийшла на роботу у звичний час, її мобільний телефон відключений.

 

 

У свою чергу, донька затриманої  виявила у квартирі  сліди обшуку і розкритий системний блок комп'ютера.

 

Як повідомлялося, у Білорусі силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної.

 

8 серпня у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА.

 

Раніше стало відомо, що білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського.

 

Нагадаємо, 7 серпня у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.

схожі новини