Новини 22:59

У Білорусі відпустили затриманих журналістів

Слідчі стверджують, що головний редактор порталу TUT.by Марина Золотова зізналася, що з її відома інші журналісти незаконно користувалися платною підпискою «БелТА».

Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до платної інформації державного агентства БелТА. Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Білорусі у четвер, 9 серпня.

 

"Після проведення комплексу невідкладних слідчих та інших процесуальних дій у кримінальній справі слідством прийнято рішення про звільнення Ганни Калтигіної, Галини Уласик, Анни Ермаченок та інших осіб, які проходять у справі", - йдеться у повідомленні.

 

Повідомляється, що головний редактор порталу TUT.by Марина Золотова зізналася, що з її відома інші журналісти видання незаконно користувалися платною підпискою «БелТА». Слідчі стверджують, що це підтверджується показами свідків.

 

 

 

 

"Враховуючи активне сприяння розслідуванню, слідчий ухвалив рішення о незастосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Марини Золотової", — йдеться у тексті.

 

Нагадаємо, 9 серпня слідчий комітет Білорусі відпустив редактора інтернет-порталу tut.by Галину Уласик після двох діб перебування в ізоляторі.

 

Раніше стало відомо, що у Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину.

 

Як повідомлялося, у Білорусі силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної.

 

8 серпня у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА.

 

Крім того, білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського.

 

Нагадаємо, 7 серпня у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.

схожі новини