Новини 2018-08-14 08:50

Трамп схвалив оборонний бюджет, який передбачає $250 млн Україні

Крім того, документ включає положення про продовження співпраці з Україною у питанні кібербезпеки.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав закон про "Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони" (NDAA). Про це повідомляє "Голос Америки".

 

Так, назву бюджет отримав на честь глави комітету з питань Збройних сил Сенату США Джона Маккейна, який бореться із важкою онкологією.

 

Зазначається, що документ передбачає спрямування 716 мільярдів доларів на оборону.

 

"Безпрецедентна підтримка дозволить нам стримувати супротивників і потужно провадити мирну політику адміністрації Трампа", - наголошується в заяві Білого дому.

 

"NDAA також зміцнює нашу підтримку союзникам в Європі проти російської агресії, через надання фінансування для ініціативи стримування в Європі. У протистоянні цим небезпекам, ми знаємо, що слабкість – найбільш певний шлях до конфлікту і надзвичайна потужність є найбільш певним засобом нашої оборони", - зауважив господар Білого дому.

 

Крім того, документ дозволяє виділити Міноборони США 250 млн дол. для надання безпекової допомоги Україні. Ця сума також включає 50 млн дол. на оборонні летальні види озброєнь.

 

Наголошується, що документ включає положення про продовження співпраці з Україною у питанні кібербезпеки.

 

Нагадаємо, 19 червня Сенат США вирішив виділити Україні 200 мільйонів доларів зі свого оборонного бюджету. Про це йдеться в законопроекті в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки".

 

Раніше Сенат США схвалив законопроект про бюджет Міноборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня.